• Alarm Professional Nowy Sącz
  • Alarm Professional Nowy Sącz
  • Alarm Professional Nowy Sącz
  • Alarm Professional Nowy Sącz
  • Alarm Professional Nowy Sącz
  • Alarm Professional Nowy Sącz
  • Alarm Professional Nowy Sącz
  • Alarm Professional Nowy Sącz
  • Alarm Professional Nowy Sącz
  • Alarm Professional Nowy Sącz
Kategorie
Usługi
Oferowane produkty (157)
Rzetelna firma
Aktualności
Awaria alarmu - co zrobić gdy zawodzi elektonika? Data: 23 listopad 2010


Zachowajmy spokój. Sprawdźmy najpierw, czy świeci dioda kontrolna – jeżeli nie, baterię w urządzeniu należy wymienić na nową."Nagła śmierć" pilota zdarza się jednak rzadko, częściej traci on zasięg.

Spróbujmy otworzyć drzwi kluczykiem, a następnie wyłączyć alarm pilotem, trzymając go możliwie blisko centralki – czyli na ogół w okolicy kolan kierowcy. Jeśli to nie pomaga, należy skorzystać z procedury wyłączenia awaryjnego, dostępnej w większości urządzeń. W zależności od konstrukcji używa się do tego kluczyka serwisowego, wyłącznika (ukrytego lub nie), klucza do stacyjki itd. Trzeba jednak znać instrukcję obsługi alarmu, dlatego warto wozić ją w aucie (oczywiście nie w schowku, ale w ukryciu).

Instrukcja ta może również ułatwić pracę fachowcowi, który będzie uruchamiał auto.

Rada profesjonalisty:
Nie obwiniajmy alarmu za każdą awarię! Jeśli udało się go wyłączyć pilotem bądź w inny sposób, to niemal na pewno nie on odpowiada za nieudane próby uruchomienia silnika!

Częsty przykład:
Próba włączenia rozrusznika powoduje jazgot syrenki, silnik nie startuje, a próba kończy się uzbrojeniem alarmu lub dalszym wyciem.
Problem z alarmem? Nie! Alarm włącza się, bo spadek napięcia w instalacji jest za duży. Winien jest zbyt słaby akumulator lub brudne klemy!

Warto zapamiętać
•    W porze chłodów nie noś pilota od alarmu w zewnętrznej kieszeni ubrania – baterie tego nie lubią. W razie kłopotów ogrzej pilota ręką i przybliż go maksymalnie do auta.
•    Sprawny pilot może zawieść tam, gdzie jest duże natężenie fal radiowych (centra wielkich miast, okolice nadajników). Najczęściej wystarczy chwilę odczekać lub zbliżyć go do centralki.
•    Jeśli zakładałeś alarm w ASO, w razie awarii wezwij assistance danej marki. Uruchomią auto prawie tak szybko, jak złodzieje.

Zadzwoń po pomoc
Za interwencję pogotowia alarmiarskiego zapłacimy (w Warszawie) w granicach 150-200 zł, na pewno nie opłaca się więc walczyć z alarmem samodzielnie. Poza dużymi miastami pozostaje skorzystać z assistance.Dla zaawansowanych
Jeśli zawiodą proste sposoby rozbrojenia alarmu, pozostaje wezwanie pomocy bądź próba samodzielnego obejścia blokady zapłonu. Uwaga – powinny się na to porywać wyłącznie osoby obyte z "elektryką" samochodową. Pomyłki mogą poważnie uszkodzić instalację auta, a nawet doprowadzić do pożaru!

Niech przestanie wyć!
Jeśli wejdziemy do auta, uprzednio nie rozbroiwszy alarmu, włączy się alarmowanie. Zanim więc to zrobimy, zdecydujmy, jak szybko uciszymy syrenkę. Jeśli syrenka alarmu nie ma własnego zasilania, wystarczy przygotować się do zdjęcia klem z zacisków akumulatora. Jeśli ma, to przy kluczykach od auta powinien być mały kluczyk do jej awaryjnego wyłączania. Jeżeli został zgubiony, pozostaje tylko zatkać tubę syrenki szmatą i próbować wyjąć zeń baterię bądź po prostu poczekać, aż ucichnie.Proste sprawy
•    Zacznijmy od spraw prostych: sprawdźmy baterię w pilocie lub spróbujmy wyłączyć alarm zgodnie ze wskazówkami z instrukcji.
•    Czasami pomaga reset systemu – trzeba zdjąć klemę z akumulatora i ponownie połączyć po kilkudziesięciu sekundach.

Fachowiec radzi
Elektroników-amatorów przestrzegałbym przed próbami samodzielnego rozbrajania popsutej instalacji alarmowej. Jeśli alarm lub immobilizer zakładał profesjonalista, to mogą stracić mnóstwo czasu i nerwów, a i tak odjechać się nie uda. Jednak wcale nie to jest najgorsze. Niefachowe zabiegi przy instalacji elektrycznej, szczególnie w nowoczesnych autach wyposażonych w magistralę CAN-BUS, mogą spowodować poważne awarie samochodu, których usunięcie będzie na pewno dużo bardziej kosztowne niż wezwanie pogotowia alarmiarskiego czy służb assistance.
Marek Łopat

 Dodatkowe informacje:
Aby uzyskać więcej informacji kliknij w link:  Źrudło.
Dalej
Aktualności
2012-04-18 12:05:53
Propozycja współpracy w zakresie instalacji GPS
... >>
2010-11-24 09:19:43

Wprowadzamy na rynek system monitoringu i nadzoru pojazdów car-gps.pl

... >>
2010-11-24 09:18:41

Zamiast forsować zabezpieczenia, złodzieje próbują wywabić kierowcę z auta. ... >>
Zobacz wszystkie >>
Najpopularniejsze produkty
Brak ostatnio przeglądanych produktów
Alarm Professional Nowy Sącz